Apie Feng Shui

Aš - Feng Shui konsultantas. Baigiau daugelį kursų, įskaitant gyvus mokymus su sertifikatais pas Feng Shui meistrus Raymond Lo ir Yap Cheng Hai.

Padedu projektuoti namus pagal Feng Shui principus, teikiu privačias konsultacijas apie rūpimus klausimus ir patariu strateginiais gyvenimo klausimais pagal bazi ir Qi Men.

Turiu daug patirties ir žinių šioje srityje, ir galiu Jums padėti sukurti harmoningą namų ar verslo aplinką (užtikrinti teigiamą Qi srautą), suteikti patarimų dėl asmeninio ir profesinio vystymosi bei padėti įveikti iššūkius, susijusius su sveikata, santykiais ir karjera.

Kartu su Raymond Lo

Yap Cheng Hai

Lopön Tenzin Namdak

Feng Shui - senovinis kinų mokymas apie aplinką, jos įtaką žmogaus sėkmei ir gerbūviui, analizuojantis Pirmapradės Či energijos tekmę ir poveikį. Tai žinios, kaip pritraukti konkrečiam žmogui naudingas energijas, stabdyti arba transformuoti nepalankias ir gyventi harmonijoje.

Apie Feng Shui

“Feng - Shui”, išvertus iš kinų kalbos, tai “vėjas - vanduo”.

Mokymo užuomazgos siekia 6000 metų. Taip datuojami archeologiniai radiniai Kinijoje. Buvo rasti Žalio Drakono (namo kaireje) ir Balto Tigro (namo dešineje) simboliai. Tai buvo žinių apie landšafto reljefus, kalnu ir vandens įtaka namo gerbūviui užuomazgos.

Teigiama landšafta simbolizuoja keturi gyvunai – Juodas Vežlys nugaroje (Šiaureje), Žalias Drakonas kaireje (Rytuose), Baltas Tigras dešineje (Vakaruose) ir Raudonas Feniksas priešais (Pietuose). Žinių sistema vadinosi “Kan Ju” – “Stebejimas žemes ir dangaus”.

2700 m. p.m.e. Geltonasis Imperatorius išrado kompasą. Pagal legenda, šalia Geltonosios upes didelio mušio metu iškilo tirštas rūkas, kuriame imperatorius su armija pasiklydo. “Devinto dangaus deive” išmokė imperatorių pasigaminti kompasą, kurio pagalba rado kelią ir laimėjo mūšį. Laikui begant sistema buvo papildyta naujomis žiniomis apie kosmologiją, žvaigždių ir Pasaulio krypčių įtaką, cikliškus laiko pokyčius.

Žodžio reikšmė ir pradininkai:

Apie 250 m. p.m.e. meistras Go Pu knygoje “Knyga apie laidojimo vietas” rašė taip: “Vejas sklaido Drakono energija, kuri sustoja prie vandens ribos”. Frazė apibrežė šios sistemos naują pavadinimą ir esminį principą.

Vėjas ir vanduo yra pagrindiniai faktoriai apsprendžiantys palankią vietą namo ar net miesto statybai, senolių laidojimą (Kinijoje yra žinoma, kad teisingai palaidoti senoliai, per kaulu DNR teikią paramą gyviesiems).

Šios dvi stichijos palaiko ir perneša universalią pirmapradę energiją Či, kurios išraiska yra visi materialūs ir nematerialūs objektai Žemeje. Tai Visatos energija, kuri persmelkia visas gyvybės formas.

Žmogaus energetiniuose kanaluose - meridianuose - taip pat teka Či energija, kuri saveikauja su dangaus ir žemes Či ir daro įtaką žmogaus sėkmei.

Drakone (kalne) kaupiasi rami energija In Či, o vandenyje aktyvi energija Jan Či.

Šios In ir Jan energijos saveikauja su žmonių, gyvenančių šioje vietoje, Či. Priklausomai nuo esamo energijų balanso ir kokybės, daroma teigiama ar neigiama įtaka žmonėms, gyvenantiems tame būste. Šie faktoriai didele dalimi apsprendžia geras ar blogas Feng Shui toje vietoje.

Miestuose kalnus atitinka įvairūs statiniai, kaimyniniai namai, medžių masyvai, aukštumos. Keliai, takai, takeliai, aikšteles – tai upės, upeliai, kanalai, tvenkiniai. Judėdamos mašinos aktyvina ir pernesa Či, kuri kaupiasi palankiose erdviose vietose.

Perkant ar statant namą yra labai svarbu tinkamai parinkti vietą. Reikia atsižvelgti i minimus kriterijus. Yra svarbi namo fasado kryptis, iejimo kryptis ir vieta. Jeigu perkamas butas, tai svarbi ir namo, ir paties buto padetis name. Būsimos gyvenamosios vietos energetiką reikia derinti su būsimų gyventojų energetika, nes vieniems žmonems tinkama ir sėkminga vieta, kitems gali būti visiškai nepriimtina. Labai svarbus laiko faktorius – palanki data statybų pradžiai. Ivažiavimo į namą ar butą laiko ir krypties parinkimas pagal būsimų gyventojų energetikas.

Pasitelkus kinų medicininos terminą – Feng Shui yra žemės akupunktūra

Šių faktorių derinys yra dar vienas iš Feng Shui principų – In Jan balansas. Jis labai svarbus žmogaus gyvenamojoje aplinkoje. Įdealią vietą namui galima būtų apibudinti kaip fotelį. Nugaroje atrama - kalnas (Vežlys), iš kairės ir dešinės taip pat turi būti apsaugos tik truputi žemesnes (Drakonas ir Tigras). Tokiu būdu gyvenama aplinka yra apsaugota nuo stipraus vėjo, kuris išsklaido energiją. O energijos išlaikymui ir akumuliavimui reikalinga “vandens riba”. Vanduo arba atvira erdvė prieš namą sustabdo Drakoną ir energija kaupiasi reikiamoje vietoje.

Pagrindiniai Feng Shui Princpai

  • In – Jan balansas

  • Elnergijų trigonų kombinacijos

  • Keturi laiko ciklai

  • Penkių pirmapradžių elementų saveikos ir judėjimai

  • Šeši heksogramų lygiai

  • Septynios (plius dvi metafizines) Grižulio ratų žvaigzdės

  • Aštuoni ICIN ženklai

  • Devyni Lo Šu namai

  • Dešimt Dangaus Stulpų

  • Dvylika Žemės kilpų

Konsultacija ir analizė atliekama derinant įvairių Feng Shui mokyklų sistemas:

Trijų harmonijų mokykla

(San Che arba Formų)

Pasaulio kryptis simbolizuoja keturi gyvūnai – Rytuose Žalias Drakonas, Vakaruose Baltas Tigras, Pietuose Raudonas Feniksas, Šiaurėje Juodas Vėžlys.

Ši mokykla remiasi žemės lanšafto, aukštumų, vandens energetinių srautų kombinacijomis.

Analizuoja objektų proporcijas, formas, atstumus, energijų kryptis ir tarpusavio santykius. Kreipiamas dėmesys į įvairias „puolančias“ struktūras, nešančias negatyvia ,,ša či‘‘ energiją. Fengšui kompaso (Lopanio) pagalba nustatomi energijų srautai ir taip randama palankiausia vieta pvz. namui statyti.

Aštuonių rūmų mokykla

(Ba Džai arba Krypčių)

Mokykla remiasi žmogaus Gua skaičiumi. Gua nustatomas pagal gimimo datą. Kiekvienas žmogus turi keturias palankias ir keturias nepalankias kryptis, kurios vadinamos 8 rūmais. Durų, lovos, darbo vietos, viryklės ir kt. kryptys gali būti orientuojamos šiomis palankiomis kryptimis.

San Juan mokykla:

(Trijų periodų)

-Siuan Kun Fei Sin

Mokykla remiasi Skriejančių Žvaigždžių ciklais ir laiko periodais, kurie nurodo energijos ,,či‘‘ kokybinę kaitą. Lopanio pagalba matuojamas namo fasadas. Priklausomai nuo namo pastatymo datos ir orientacijos erdvėje, sudaromas energetinis žemelapis, kuriuo remiantis nustatomos palankios ir nepalankios zonos. Kadangi laikui bėgant energijos kokybė cikliškai kinta, todėl analizuojamos ir daromos ateities prognozės - korekcijos. Durų, lovos, darbo vietos, viryklės ir kt. kryptys gali būti orientuojamos šiomis palankiomis kryptimis.

-Siuan Kun Da Gua

Grindžiama Ba Gua kombinacijomis, kurios kartu sudaro 64 Gua. Mokyklos metodais parenkamas geriausias laikas svarbiems įvykiams - verslo pradžiai, vestuvėms, kelionėms, persikraustymams ir kt. Tiksliai (iki 1 laipsnio) nustatomos darbo stalo, lovos kryptys. Derinant su durų kryptimis, parenkamos vietos aktyvizatoriams (kriokliukai, fontanai, akvariumai, baseinai ir kt.) namo ar buto viduje ir išorėje.

Keturi likimo stulpai

(Ba Cy)

Tai kinų astrologija. Gimimo data užrašoma 8 hieroglifais - energijų išraiškomis. Naudojama kaip savistovi sistema, kurios pagalba galima sužinoti žmogui skirtą likimą, sėkmės ir nesėkmės periodus. Hieroglifuose užfiksuota unikali informacija apie vaikystę, paauglystę, brandų ir senyvą žmogaus amžių, santykius su tevais, priešinga lytimi apie vaikus, sveikatą, karjerą. Naudodami šią sistemą galime nesėkmingus periodus sušvelninti, o sėkmingus išryškinti, sustiprinti sveikatą, išvengti ligų.

I - Ching

Permainų knyga – senovinis veikalas, atskleidžiantis judėjimo ir transformacijos Visatoje principus. Naudojamas ateities numatymui, tiksliam reikiamam sprendimui priimti. Naudojama trigramų ir heksogramų sistema (8x8=64x6=384) ir būdai:

„Žydinčios laukinės slyvos“ orakulas – jokių instrumentų, tik įvykio laikas ir geografinės kryptys (konfucionisto Sao Jun metodas),

3 vienodo svorio ir matmenų monetos (Karaliaus Veno metodas).

Visų šių mokyklų bazė - Rytų metafizika, kuri apibūdinama šiomis sąvokomis:

Či Visatos energija, duodanti gyvenimą visoms būtybėms, tai jėga, kuri įtakoja mūsų sveikatą ir valdo sėkmę.

In ir Jan nesibaigianti priešingų poliarinių energijų tarpusavio sąveika. Simbolis ,,tai či‘‘ iliustruoja energetinę gamtos ir kitų ciklų kaitą, 8 trigramos (Ba Gya), 5 pirmapradžiai elementai, 24 Kalnai.

U Sin 5 pirmapradžiai gamtos elementai, energijos ar Či pasireiškimai: medis, ugnis, žemė, metalas, vanduo. Jie sudaro įvairias kombinacijas - palaikymo, kontrolės ar griovimo ciklus, kurių dėka vyksta judėjimas ir pokyčiai Visatos materijoje.

KETURI LIKIMO STULPAI

Likimo analizė tai išsami sistema, kuri remiasi žmogaus gimimo data. Senovės kinų meistrai šią sistemą pavadino Keturiais Likimo Stulpais, nes gimimo datą sudaro keturios pagrindines informacijos (energijos): metai, mėnuo, diena ir valanda. Rytų kosmologijoje Visata ir viskas kas joje yra sudaryti iš penkių pagrindinių elementų (energijų) - medžio, ugnies, žemės, metalo ir vandens. Šie elementai - energijos yra pagrindiniai visų įvykių Visatoje, įskaitant mūsų gyvenimą ir likimą, komponentai. Jie nėra chaotiški, o sąveikauja vieni su kitais remiantis gimimo (palaikymo) ir griovimo (kontrolės) ciklais.

Analizuodami šių elementų sąveiką su cikliškais pokyčiais Visatoje, mes galime sužinoti žmogaus likimą ir sėkmę gyvenimo kelyje, sužinoti dvasinį ir fizinį potencialą, santykius su žmonėmis, sveikatos, šeimyninius, piniginius aspektus, kilimo ir kritimo ciklus. Keturių likimo stulpų technika padeda suprasti įvairias netikėtas gyvenimo aplinkybes ir jas koreguoti, sudaro galimybes geriau suprasti save ir mus supančius žmones, įvertinti ir suvokti bet kokią problemos prigimtį ir priimti teisingą sprendimą.

MITYBA PAGAL PENKIS ELEMENTUS

Atsižvelgdamas į Jūsų įgimtą energetiką (Ba Dzy), remdamasis Tibeto medicina ir dietologija, parenku sveiką ir energijas harmonizuojančią mitybą. Rytų mokymuose (astrologijoje, medicinoje, tantrose, dzogčene ir kt.) yra sakoma, kad Visata nuo mažiausių elementarių dalelių iki tolimiausių žvaigždžių yra sudaryta iš In – Jan energijų ir penkių pirmapradžių elementų.

Bet kokius įvykius Visatoje galime aprašyti kaip šių energijų - elementų sąveiką. Savaime suprantama, kad tie procesai vyksta ir žmogaus kūne. Energija Či yra Rytų medicinos pagrindas. Ji yra dvipoliarė ir patenka į kūną pro energetinius kanalus – meridianus. Energijų disbalansas yra ligos pradžia, kurios simptomai Vakarų medicinoje pamatomi gerokai vėliau. Žmogus suserga, kada Či tėkmė ląstelių lygyje išsibalansuoja. Emocinis disbalansas - būsimų susirgimų (ypač vėžinių) pradžia. Šį disbalansą sukelia ne vien traumos, konfliktai, stresai, emocijos (pavydas), bet ir netinkamas maisto pasirinkimas, derinimas, gaminimas (maistas, kaip ir žmogus, sudarytas iš tų pačių energijų - elementų.

Žmogaus kūne yra 12 (6 In - ryšys su žeme + 6 Jan - ryšys su kosmosu) pagrindinių meridianų, kurie „sujungti“ su 12 gyvybiškai svarbiais organais. Iš jų 10 Vakarų medicina žino: kepenys - tulžies pūslė, širdis – plonoji žarna, blužnis – skrandis, plaučiai – storoji žarna, inkstai – šlapimo pūslė. Du organai yra „netradiciniai“- perikardas (cirkuliacija) ir trigubas šiltintojas (medžiagų-energijų įsisavinimas, paskirstymas, šalinimas). Kiekvienas organas taip pat turi specifinę savo energiją iš penkių pirmapradžių elementų. Mūsų emocijos (džiaugsmas, pyktis, agresyvumas, baimė, liūdesys, įvairios aistros) glaudžiai susijusios su organų veikla, o organų veikla - su emocijomis. Todėl Rytų medicinoje kartu su kitomis energijas balansuojančiomis ir stiprinančiomis, ligas gydančiomis priemonėmis (Feng Shui, akupunktūra, su-džok, prideginimai, fitoterapija, masažai, vonios, kompresai, aromaterapija), būtina sąlyga - teisingai parinkta žmogaus energijas balansuojanti mityba.

QI MEN DUN DZIA

Qi Men Dun Dzia (Dangaus vartai slėptis Imperatoriui) - tai senovinis kinų strateginis mokymas, kuris buvo ilgai laikytas paslaptyje. Tik imperatorius, jo patarėjai ir generolai galėjo naudoti šio meno paslaptis. Legenda sako, kad karo, kuriam nebuvo pabaigos metu, pas Geltonąjį imperatorių nusileido deivė, kuri išmokino išskaičiuoti palankų laiką ir kryptį, kada reikia pradėti sėkmingą puolimą, atsitraukti ar slėptis.

Mūsų laikais Qi Men padeda kuriant verslo strategijas (verslas - šiuolaikinė kova), kilti karjeros laiptais, keičiant gyvenamąją vietą, kelionių planavime, norint surasti antrąją pusę, sėkmingai išlaikyti egzaminus, stiprinti savo energetinį potencialą ir sveikatą.

Qi Men pagalba išskaičiuojama, kur ir kokiu laiku konkrečiam įvykiui yra naudingos energijos, kurias aktyvuojant gaunami norimi rezultatai. Technika naudojama sėkmingo gyvenimo planavime. Pagal žmogaus gimimo datą suskaičiuotame Qi Men, matomos nuo gimimo vietos sėkmingiausios gyvenimui ir karjerai krypys, krypčių (Rūmų) energijose matomi palankiausi veiklų modeliai, veiksmų ir elgsenos strategijos. Konsultuojant Qi Men Dun Dzia naudojamas kartu su Feng Shui ir astrologija BaCy arba kaip atskira sistema.

Susisiekite

Norint užsakyti konsultaciją likimo analizei, reikia pateikti gimimo datą, laiką, vietą ir bet kokus Jums rūpimus klausimus.

Sudarę Keturių Likimo Stulpų žemėlapį sužinosime:

Jūsų gabumus, veiklos sferą, kurioje galite sėkmingiausiai save realizuoti, šeimos tarpusavio santykių ypatumus, tarpusavio santykius darbe palankius ir nepalankius gyvenimo periodus, polinkį susirgimams. Duosiu rekomendacijas susirgimo ar nesėkmės priežasties pašalinimui.

Taip pat atlieku partnerių suderinamumo analizę, įmonių personalo, svarbių įvykių datų parinkimą.